Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
AKTUALNOŚCI KATALOG MÓJ USOSWEB DLA STUDENTÓW DLA PRACOWNIKÓW MODUŁY DODATKOWE
ostatnia migracja danych: ok. 8 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 3 dni temu

Witaj w systemie USOSweb - "WIRTUALNY DZIEKANAT"
Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Rejestracje OGÓLNOAKADEMICKIE na semestr zimowy 16/17Z

Rejestracje ogólnoakademickie na PRZEDMIOTY SWOBODNEGO WYBORU, LEKTORATY, oraz zajęcia WF odbywają się wyłącznie za pośrednictwem systemu UL, który jest dostępny pod adresem: https://rejestracje.ajd.czest.pl

Harmonogram rejestracji na semestr zimowy 16/17Z

WEJŚCIE DO SYSTEMU UL

UWAGA !!!
Studenci Wydziału Filologiczno-Historycznego

W dniu 27 września 2016 roku ruszają zapisy w systemie USOSweb na przedmioty do wyboru i seminarium dla studentów kierunków:
- Administracja rok 2 i 3 I stopień, 2 rok II stopień,
- Analityka i kreatywność społeczna 2 i 3 rok,
- Filozofia 2 i 3 rok I stopień, 2 rok II stopień,
- Zarządzanie 2 i 3 rok.Ankieta oceny zajęć dydaktycznych

Uprzejmie informujemy, iż od 23 czerwca została uruchomiona ankieta oceny zajęć dydaktycznych za semestr letni 2015/2016. Oceny zajęć dydaktycznych można dokonać po zalogowaniu się do systemu USOSweb, w zakładce  „Dla studentów". W bocznym menu „Moje studia" należy wybrać pozycję „Ankiety".
System USOSweb w łatwy sposób umożliwia ocenę zajęć i prowadzącego. Wasze oceny i opinie są podstawą zmian i ciągłego podnoszenia jakości nauczania na naszej Uczelni - więcej informacji.
Ankieta jest całkowicie anonimowa – system nie przyporządkowuje udzielanych odpowiedzi do studenta/doktoranta w USOSweb.

Ankiety semestru letniego będą dostępne w USOSweb do 15 października 2016r.


Informacja o połączeniu Wydziałów

Z dniem 1 marca 2016r. w wyniku połączenia Wydziału Filologiczno-Historycznego i Wydziału Nauk Społecznych powstał nowy Wydział o nazwie Wydział Filologiczno-Historyczny. Ze względów organizacyjnych do końca roku akademickiego 2015/2016 w systemie USOSweb struktura Wydziałów nie ulega zmianie i funkcjonują Wydziały o starej nazwie.

Sieć Eduroam na AJD

Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów do korzystania z usługi eduroam, uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej Uczelni. W chwili obecnej dostęp do sieci eduroam jest możliwy w budynku Wydziału Filologiczno-Historycznego przy ul. Zbierskiego 2/4, (dawny budynek WNS). Więcej informacji związanych z projektem eduroam znajdują się na stronie: https://eduroam.ajd.czest.pl.
Studenci AJD, którzy zapisali się na przedmioty OGÓLNOAKADEMICKIE na semestr LETNI 15/16L

Studenci AJD, którzy zapisali się na przedmioty OGÓLNOAKADEMICKIE (LEKTORATY, WF, PSW) oraz przedmioty do wyboru na Wydziale Nauk Społecznych na semestr letni 15/16L zobowiazani są dokonać podpięć przedmiotów pod właściwy etap.

Przed dokonywaniem podpięć przedmiotów do wyboru należy zapoznać się z instrukcją USOSweb - jak podpiąć wybrane przedmioty pod właściwy etap, która "krok po kroku" pokazuje jak właściwie wykonać podpięcia w systemie USOSweb.

UWAGA:
Termin podpinania: do 30 września 2016 !!!
Niepodpięcie przedmiotów w wyznaczonym terminie będzie skutkowało nierozliczeniem etapu !!!UWAGA STUDENCI !!!

Opłaty za studia (indeksy, legitymacje, czesne, powtarzania, dyplomy, etc.) należy wnosić przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego, dostępny po zalogowaniu do systemu USOSweb w menu DLA STUDENTÓW w kolumnie (po lewej stronie) MOJE STUDIA ⇒ Płatności.
Instrukcja dla studentów dotycząca płatności w USOSweb dostępna jest tutaj.

UWAGA !!!
Podczas dokonywania wpłaty należy stosować odpowiedni tytuł przelewu – taki sam, jaki podawany jest w opisie naliczonych należności.Archiwum Prac Dyplomowych

Elektroniczne archiwizowanie prac dyplomowych z wykorzystaniem systemu Archiwum Prac Dyplomowych.

WEJŚCIE DO SYSTEMU APD

Logowanie do systemu

Zalogowanie do systemu USOSweb jest możliwe tylko poprzez Centralny System Uwierzytelniania, warunkiem zalogowania jest podanie Identyfikatora (nr PESEL) oraz HASŁA

Studenci, którzy rejestrowali sie w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) posiadają takie samo hasło w USOSweb.
Pozostałe osoby otrzymują hasło w dziekanacie.

Migracja danych

Migracja danych pomiędzy systemem USOS, a USOSweb odbywa się cztery razy na dobę o godzinie: 2.00 , 12.00 , 14.30 i 17.00