Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
AKTUALNOŚCI KATALOG MÓJ USOSWEB DLA STUDENTÓW DLA PRACOWNIKÓW DLA WSZYSTKICH
ostatnia migracja danych: ok. 7 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 3 dni temu

Witaj w systemie USOSweb - "WIRTUALNY DZIEKANAT"
Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Kurs z zakresu bezpieczeństwa państwa - zmiana terminu

Z przykrością informujemy, iż planowany na 26 maja 2017 roku kurs z zakresu bezpieczeństwa państwa nie odbędzie się z powodu choroby prowadzącego.

Nowy termin kursu zostanie podany w osobnym komunikacie.


Ankieta „Ocena jakości kształcenia w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie”

Zapraszamy wszystkich Studentów i Doktorantów do anonimowej oceny jakości kształcenia łączącej opinię o programach studiów oraz warunkach studiowania w naszej Akademii!
Ankieta, którą można wypełnić poprzez zalogowanie w systemie ANKIETER (https://ankieter.ajd.czest.pl/), pozwala na ocenę wielu zakresów działalności dydaktycznej Uczelni. Wyniki badań ankietowych pozwolą Uczelni poprawić warunki i jakość kształcenia na kierunkach prowadzonych w Akademii.Ankieta będzie aktywna do dnia 21 czerwca 2017r.

UWAGA!
Ankieta ta nie zastępuje ankiety oceny zajęć dydaktycznych, która jest uruchamiana po zakończeniu cyklu zajęć!Studenci AJD, którzy zapisali się na przedmioty OGÓLNOAKADEMICKIE na semestr LETNI 16/17L

Studenci AJD, którzy zapisali się na przedmioty OGÓLNOAKADEMICKIE (LEKTORATY, WF, PSW, szkolenie BHP) oraz przedmioty do wyboru na Wydziale Filologiczno-Historycznym na semestr letni 16/17L zobowiazani są dokonać podpięć przedmiotów pod właściwy etap.

Przed dokonywaniem podpięć przedmiotów do wyboru należy zapoznać się z instrukcją USOSweb - jak podpiąć wybrane przedmioty pod właściwy etap, która "krok po kroku" pokazuje jak właściwie wykonać podpięcia w systemie USOSweb.

UWAGA:
Termin podpinania: do 22 czerwca 2017 !!!
Niepodpięcie przedmiotów w wyznaczonym terminie będzie skutkowało nierozliczeniem etapu !!!Informacja o połączeniu Wydziałów

Z dniem 1 marca 2016r. w wyniku połączenia Wydziału Filologiczno-Historycznego i Wydziału Nauk Społecznych powstał nowy Wydział o nazwie Wydział Filologiczno-Historyczny. Ze względów organizacyjnych do końca roku akademickiego 2015/2016 w systemie USOSweb struktura Wydziałów nie ulega zmianie i funkcjonują Wydziały o starej nazwie.

Sieć Eduroam na AJD

Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów do korzystania z usługi eduroam, uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej Uczelni. W chwili obecnej dostęp do sieci eduroam jest możliwy w budynku Wydziału Filologiczno-Historycznego przy ul. Zbierskiego 2/4, (dawny budynek WNS). Więcej informacji związanych z projektem eduroam znajdują się na stronie: https://eduroam.ajd.czest.pl.
UWAGA STUDENCI !!!

Opłaty za studia (indeksy, legitymacje, czesne, powtarzania, dyplomy, etc.) należy wnosić przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego, dostępny po zalogowaniu do systemu USOSweb w menu DLA STUDENTÓW w kolumnie (po lewej stronie) MOJE STUDIA ⇒ Płatności.
Instrukcja dla studentów dotycząca płatności w USOSweb dostępna jest tutaj.

UWAGA !!!
Podczas dokonywania wpłaty należy stosować odpowiedni tytuł przelewu – taki sam, jaki podawany jest w opisie naliczonych należności.Archiwum Prac Dyplomowych

Elektroniczne archiwizowanie prac dyplomowych z wykorzystaniem systemu Archiwum Prac Dyplomowych.

WEJŚCIE DO SYSTEMU APD

Logowanie do systemu

Zalogowanie do systemu USOSweb jest możliwe tylko poprzez Centralny System Uwierzytelniania, warunkiem zalogowania jest podanie Identyfikatora (nr PESEL) oraz HASŁA

Studenci, którzy rejestrowali sie w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) posiadają takie samo hasło w USOSweb.
Pozostałe osoby otrzymują hasło w dziekanacie.

Migracja danych

Migracja danych pomiędzy systemem USOS, a USOSweb odbywa się cztery razy na dobę o godzinie: 2.00 , 12.00 , 14.30 i 17.00